IPSec VPN Kurulumu

IPSec VPN ile Şubeleriniz veya farklı noktalarınızı birbirine bağlayabilir ve aralarında ağlar kurarak haberleştirebilirsiniz.

XLog IPSec VPN ayarları

1.ADIM

"VPN" bölümünden "IPSec VPN" kısmına geliniz "+IPSEc VPN Ekle" butonuna tıklayınız.

XLog IPSec VPN bilgileri

2.ADIM

Bağlantınıza isim veriniz. "Arabirim" olarak WAN seçiniz. "Uzak Ağ Geçidi" olarak karşıdaki IPSec VPN yapılacak modemin Dış IP(Public IP) adresini yazınız.

"Ön paylaşımlı anahtar" kutucuğuna IPSec VPN şifrenizi yazınız bu şifre karşıdaki modemde de aynı şekilde yazılacaktır.

"Natlama" normal durumlar için pasif kalmalıdır.

#### Faz/Aşama 1 ####  kısmında "Bağlantı Modu" Temel/main, "Benim kimlik türüm" olarak Yerel WAN IPsi, "Benim kimliğim" olarak XLog Networkünün Dış IP adresi, "Uzak Kimlik Türü" olarak Uzak WAN IPsi, Uzak Kimlik olarak karşıdaki modemin Dış IP adresini yazınız.

Şifreleme Algoritması 3DES, Bütünlük Algoritması MD5, Anahtar Değişim Grubu 1024bit, yaşam süresi ise  86400 girilebilir.

Faz/Aşama 1 tamamlanmıştır. Son olarak sağ alt köşedeki "Ekle" butonuna tıklanarak #### FAZ/AŞAMA 2 ### kısmına geçilir.

Xlog IPsec VPN Faz aşama 2

3.ADIM

Bu aşamada XLog networkünüzdeki belirlediğiniz bir IP adresiniz (Örn: LAN IP adresi) ile Karşıdaki Modemin LAN IP adresi arasında IPSec VPN tünel kurulacaktır.

4.ADIM

Ağ tanımını yapınız, "Yerel Alt Ağ0" olarak XLog networkünüzdeki belirlediğiniz bir IP adresiniz, "Uzak Alt Ağ" olarak Modeminizin LAN IP adresini yazınız.

Şifreleme Algoritması 3DES, Bütünlük Algoritması MD5, Anahtar Değişim Grubu 1024bit, yaşam süresi ise 86400 girilebilir.

"Kaydet" butonuna tıklayınız.

5.ADIM

Bu aşamada XLog Firewall tarafındaki ayarlamalar bitmiştir. Şimdi Modemin IPSec VPN ayarları yapılacaktır.

IPSec VPN kategorisi altından farklı marka modemler için ayarları bulabilirsiniz.

XLog Firewall ve Modem tarafında tüm ayarları bitirdiğiniz zaman belirlemiş olduğunuz XLog LAN bloğundan Modemin LAN bloğuna ping atınız.

Ping işlemi başarıyla tamamlanırsa  IPSec VPN cihazlar arasında kurulmuştur.

 

Etiketler

XLog Firewall IPSec VPN secure


IPSec VPN

XLog Firewall ile Modemler arasında güvenli IPSec VPN bağlantısı oluşturulabilir

IPSec VPN ile Şubeleriniz veya farklı noktalarınızı birbirine bağlayabilir ve aralarında ağlar kurarak haberleştirebilirsiniz.