Layer 2 Tünel Ekle

Uzak nokta ve şubelerinizdeki tüm internet kullanımını Layer 2 Tünel ile merkeziniz üzerinden çıkarabilirsiniz. Cihazlarınızın MAC adresleride merkeze taşınacaktır. Bu sayede uç noktalarınızda 5651 KVKK kapsamında uç noktalarınızdan tutarlı log kayıtları elde edebilir ve firewall kuralları, policy routing web filtreleme, hotspot bölgeleri vb. tanımlayabilirsiniz . .

Xlog layer 2 tunel device

Xlog Layer2 tunnel ekleme

1.ADIM

Layer2 Tünel cihazınızı eklemek için sırasıyla "Ağ Ayarları" >> "Arabirimler" kısmında sağ üst köşedeki "+Tünel Ekle" butonuna tıklayınız

Xlog Layer2 Tunnel ekleme

2.ADIM

"Tanımlı Adı" kutucuğundan tünele herhangi bir isim veriniz. "Tünel Seri No" için size özel üretilen seri numarası girilmelidir. "Tünel ID" olarak 1-4096 arası bir değer giriniz.

"Dış IP Adresi" XLog Firewall'ınızın Dış IP adresidir. checkip.xlog.com.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

"Eşleşme Cihaz IP" tünelin kullanacağı özel IP bloğudur. Ağ adresini "Cihaz ayarları" >> "Layer 2 Tünel ayarları" kısmından yapılandırmanız gerekmektedir. Kullanmadığınız bir bloktan ayarlayabilirsiniz.

"IP adresi" Uzak noktada tünel networkünüzü oluşturmak için ağa bağlı cihazlarınızın kullanacağı IP bloğudur. Bu bloğa DHCP sunucu ekleyerek tünel ağınızdaki cihazlara dinamik ip ataması yapabilirsiniz.

Son olarak "Aktif" seçip kaydediniz.

Layer2 tunnel ayarlı

3.ADIM

Cihazın fiziksel bağlantıları tamam ise 30 saniye içerisinde Layer 2 Tüneli kuracaktır.

 

Etiketler

XLog Layer2 Tunnel Peer to Peer